قبلی
اقدامات-بهشت-برین-در-دوران-کرونا-۱

بحران ناشی از ویروس کرونا نه تنها سازمان‌های آموزشی، بلکه همه نهادهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ما و همه دنیا را غافل­گیر کرده است. ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده ایم و با شعار مدارس تعطیل است، اما آموزش تعطیل نیست همراه شدیم و به سرعت فرآیندهای آموزشی خود را بازطراحی کردیم.

 از همان روزهای نخست و با امکانات اولیه، شروع به تهیه و تدوین فیلم­‌های آموزشی کرده و به رفع اشکال و حل تمرین­‌ها در فضای واتس­اپ پرداختیم. با گذشت زمان و همگام شدن با فضای حاکم بر جامعه، در اوایل اردیبهشت ۹۹ به عنوان اولین گام، آموزش مجازی در چهارچوب ­های نوین، بستر کلاس آنلاین (اسکای روم ) به سیستم آموزشی مدرسه افزوده شد و بخشی از آموزش­­‌ها به این فضا منتقل گردید.

در ادامه­ راه تلاش نمودیم تا سیستم آموزشی مدرسه را متناسب با شرایط کرونا سازگار کنیم. به همین منظور به بررسی چیستی، چگونگی و تاریخچه­ آموزش مجازی در ایران و جهان پرداختیم. در خرداد ۹۹،  بر مبنای داده ­های حاصله تصمیم گرفتیم تا بیشتر آموزش‌ها را به بستر آنلاین منتقل کرده و از امکانات دیگر جهت پشتیبانی یادگیری استفاده نماییم.

مانند فیلم ­های آفلاین با هدف ایجاد انسجام و پیگیری آسان­ تر و دقیق ­تر کلیه­ امور آموزشی دانش ­آموزان به سامانه­ یکپارچه (Learning Management System) به سیستم آموزشی مجازی مدرسه اضافه شد و به این ترتیب مدرسه­ مجازی بهشت برین به شکل یک واحد منظم و منسجم آغاز به کار نمود.

در شهریور ۹۹ در راستای ایجاد فضای مناسب برای تدریس آنلاین سیستم­‌های کامپیوتری مدرسه ارتقا یافت و سیستم ­های جدید به مدرسه افزوده شده و جهت ارایه خدمات دیجیتال  بهتر به دانش آموزان، زیرساخت‌های لازم از جمله کابل­ کشی کل ساختمان مدرسه تغییر کرده و بالاترین سرعت اینترنت برای مدرسه فراهم گردید. همچنین بخش رسانه به عنوان قسمتی جداگانه با فراگیری آموزش­‌های تخصصی و به عنوان تیمی‌کارآزموده به سیستم مدرسه اضافه گردید.

حفظ سلامت روان دانش ­آموزان

همواره در بهشت برین مورد توجه ویژه بوده است. به همین منظور تمهیداتی جهت آموزش خانواده­‌ها برای به کارگیری مهارت‌های ارتباطی موثر و راهبرد­های حل تعارض اتخاذ شد.

اقدامات-بهشت-برین-در-دوران-کرونا-۲

در طول سال تحصیلی با توجه به محدود بودن تعاملات در آموزش آنلاین و نیازسنجی­‌های انجام شده از والدین و دانش آموزان بحث ایجاد فرصت جهت ارتباط بیشتر بین دانش­ آموزان و همچنین دانش­ آموزان و معلم‌های مربوطه به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت .

به همین منظور برنامه­‌های گوناگونی نظیر زنگ تفریح­‌های آنلاین، دورهمی­‌های ماهانه، برنامه ­های حضوری، صبحگاه و کلاس‌های مهارت­‌های زندگی تعریف گردید. همچنین جهت ارتباط عمیق ­تر و موثر­تر از جانب مدرسه با دانش­ آموز و والدین «طرح همیار» برای اولین باردر بهشت برین اجرا شد که به موجب این طرح هر دانش ­آموز بهشت برین در طول سال تحصیلی یک همیار و پشتیبان مشخص داشته که می‌تواند تمام مسائل و نیاز­های خود را به صورت اختصاصی با همیار مطرح نموده و از مشورت­‌ها و راهکار­های او بهره­ مند شود. در کنار این مسئله، همیار نکات مهم و قابل بررسی را در اختیار مدرسه جهت پیگیری و اصلاح قرار می‌دهد.

نظر به اینکه حفظ سلامت روان دانش ­آموزان همواره در بهشت برین مورد توجه ویژه بوده است، در دوران کرونا به این مهم به صورت مضاعف پرداخته شد و همچنین تمهیداتی جهت آموزش خانواده­‌ها برای به کارگیری مهارت‌های ارتباطی موثر و راهبرد­های حل تعارض اتخاذ شد. سیاست ­گذاری­‌هایی برای تقویت صلاحیت حرف ه­ای معلمان و تمام کادر مدرسه برای مداخله­ موثر در بحران‌های ایجادی در فضای کلاس­‌ها انجام شد. کرونا با همه­ محدودیت­‌ها و مشکلاتی که برای ما خصوصا در نظام آموزشی ایجاد کرده است، فرصتی برای شناسایی ضعف ­ها، کمبودها و نقص ­های زیر­ساختی نیز بوده است.

می‌دانیم که دوران پسا کرونا نمی‌تواند کاملا شبیه به دوران پیش از کرونا باشد. در این راستا برنامه مدرسه برای سال‌های آتی توانمندسازی نیروی­ انسانی، تولید محتوای ارزشمند و کارآمد، تجهیز کامل مدرسه به تکنولوژی­‌های روز، متناسب سازی برنامه‌های پرورشی مدرسه با شرایط مجازی و ….. می­ باشد.

در آینده نزدیک برنامه جامع (آموزشی – عملیاتی) سال آینده را تقدیم حضورتان خواهیم کرد، لذا بدین وسیله از همه سروران گرامی‌تقاضا داریم در راستای تدوین برنامه ای جامع و دارای مزیت رقابتی، نظرات ارشادی و تجربیات ارزشمندتان را از ما دریغ نفرمایید.

 

با سپاس فراوان

پیش دبستان و دبستان بهشت برین