اقدامات-بهشت-برین-در-دوران-کرونا-۱

بحران ناشی از ویروس کرونا نه تنها سازمان های آموزشی، بلکه همه نهادهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ما و همه دنیا را غافل­گیر کرده است. ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده ایم و با شعار مدارس تعطیل است، اما آموزش تعطیل نیست همراه شدیم و به سرعت فرآیندهای آموزشی خود را بازطراحی کردیم.

 از همان روزهای نخست و با امکانات اولیه، شروع به تهیه و تدوین فیلم­ های آموزشی کرده و به رفع اشکال و حل تمرین­ ها در فضای واتس­اپ پرداختیم. با گذشت زمان و همگام شدن با فضای حاکم بر جامعه، در اوایل اردیبهشت ۹۹ به عنوان اولین گام، آموزش مجازی در چهارچوب ­های نوین، بستر کلاس آنلاین (اسکای روم ) به سیستم آموزشی مدرسه افزوده شد و بخشی از آموزش­­ ها به این فضا منتقل گردید.

در ادامه­ راه تلاش نمودیم تا سیستم آموزشی مدرسه را متناسب با شرایط کرونا سازگار کنیم. به همین منظور به بررسی چیستی، چگونگی و تاریخچه­ آموزش مجازی در ایران و جهان پرداختیم. در خرداد ۹۹،  بر مبنای داده ­های حاصله تصمیم گرفتیم تا بیشتر آموزش ها را به بستر آنلاین منتقل کرده و از امکانات دیگر جهت پشتیبانی یادگیری استفاده نماییم.

مانند فیلم ­های آفلاین با هدف ایجاد انسجام و پیگیری آسان­ تر و دقیق ­تر کلیه­ امور آموزشی دانش ­آموزان به سامانه­ یکپارچه (Learning Management System) به سیستم آموزشی مجازی مدرسه اضافه شد و به این ترتیب مدرسه­ مجازی بهشت برین به شکل یک واحد منظم و منسجم آغاز به کار نمود.

در شهریور ۹۹ در راستای ایجاد فضای مناسب برای تدریس آنلاین سیستم­ های کامپیوتری مدرسه ارتقا یافت و سیستم ­های جدید به مدرسه افزوده شده و جهت ارایه خدمات دیجیتال  بهتر به دانش آموزان، زیرساخت های لازم از جمله کابل­ کشی کل ساختمان مدرسه تغییر کرده و بالاترین سرعت اینترنت برای مدرسه فراهم گردید. همچنین بخش رسانه به عنوان قسمتی جداگانه با فراگیری آموزش­ های تخصصی و به عنوان تیمی کارآزموده به سیستم مدرسه اضافه گردید.

حفظ سلامت روان دانش ­آموزان

همواره در بهشت برین مورد توجه ویژه بوده است. به همین منظور تمهیداتی جهت آموزش خانواده­ ها برای به کارگیری مهارت های ارتباطی موثر و راهبرد­های حل تعارض اتخاذ شد.

اقدامات-بهشت-برین-در-دوران-کرونا-۲

در طول سال تحصیلی با توجه به محدود بودن تعاملات در آموزش آنلاین و نیازسنجی­ های انجام شده از والدین و دانش آموزان بحث ایجاد فرصت جهت ارتباط بیشتر بین دانش­ آموزان و همچنین دانش­ آموزان و معلم های مربوطه به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت .

به همین منظور برنامه­ های گوناگونی نظیر زنگ تفریح­ های آنلاین، دورهمی­ های ماهانه، برنامه ­های حضوری، صبحگاه و کلاس های مهارت­ های زندگی تعریف گردید. همچنین جهت ارتباط عمیق ­تر و موثر­تر از جانب مدرسه با دانش­ آموز و والدین «طرح همیار» برای اولین باردر بهشت برین اجرا شد که به موجب این طرح هر دانش ­آموز بهشت برین در طول سال تحصیلی یک همیار و پشتیبان مشخص داشته که می تواند تمام مسائل و نیاز­های خود را به صورت اختصاصی با همیار مطرح نموده و از مشورت­ ها و راهکار­های او بهره­ مند شود. در کنار این مسئله، همیار نکات مهم و قابل بررسی را در اختیار مدرسه جهت پیگیری و اصلاح قرار می دهد.

نظر به اینکه حفظ سلامت روان دانش ­آموزان همواره در بهشت برین مورد توجه ویژه بوده است، در دوران کرونا به این مهم به صورت مضاعف پرداخته شد و همچنین تمهیداتی جهت آموزش خانواده­ ها برای به کارگیری مهارت های ارتباطی موثر و راهبرد­های حل تعارض اتخاذ شد. سیاست ­گذاری­ هایی برای تقویت صلاحیت حرف ه­ای معلمان و تمام کادر مدرسه برای مداخله­ موثر در بحران های ایجادی در فضای کلاس­ ها انجام شد. کرونا با همه­ محدودیت­ ها و مشکلاتی که برای ما خصوصا در نظام آموزشی ایجاد کرده است، فرصتی برای شناسایی ضعف ­ها، کمبودها و نقص ­های زیر­ساختی نیز بوده است.

می دانیم که دوران پسا کرونا نمی تواند کاملا شبیه به دوران پیش از کرونا باشد. در این راستا برنامه مدرسه برای سال های آتی توانمندسازی نیروی­ انسانی، تولید محتوای ارزشمند و کارآمد، تجهیز کامل مدرسه به تکنولوژی­ های روز، متناسب سازی برنامه های پرورشی مدرسه با شرایط مجازی و ….. می­ باشد.

در آینده نزدیک برنامه جامع (آموزشی – عملیاتی) سال آینده را تقدیم حضورتان خواهیم کرد، لذا بدین وسیله از همه سروران گرامی تقاضا داریم در راستای تدوین برنامه ای جامع و دارای مزیت رقابتی، نظرات ارشادی و تجربیات ارزشمندتان را از ما دریغ نفرمایید.

 

با سپاس فراوان

پیش دبستان و دبستان بهشت برین